Environmentálni experti sú žiaci a pedagógovia vyškolení lektorkami CEEV Živica a prizvanými expertkami v témach ekopoľnohospodárstvo, ekoupratovanie, ekokozmetika a liečivé bylinky. Títo enviro-experti podávajú získané vedomosti a zručnosti ďalej v rámci svojej školy a komunity vo forme rovesníckeho vzdelávania (žiaci-žiakom), školských mikroprojektov a propagácie.

Školské tímy pod vedením zaškolených enviro-expertov mali možnosť uchádzať sa s vlastným mikroprojektom o finančný príspevok v hodnote 200 EUR pre jednu školu. Suma podporila realizáciu ich vlastných aktivít a nápadov týkajúcich sa zodpovednej spotreby a vzdelávania v týchto témach. Svoje plány, priebeh aktivít a výsledky tímy prezentujú pred školskou komunitou, v obci a na tejto stránke.

Tu si môžete stiahnuť príručku rovesníckeho vzdelávania Ako (sa) učia Environmentálni experti?

Ako učiť o opeľovačoch – pomôže nová publikácia

Mestá pre opeľovačeVzdelávanie pre školy

V rámci projektu Rozprávková včelnica, financovaného zo zdrojov Nadácie Slovenskej sporiteľne, vytvorila Živica v úzkej spolupráci s Fakultou ekológie a environmentalistky Technickej univerzity vo Zvolene publikáciu s aktivitami pre základné školy, ktoré sú zamerané na opeľovače, ich spoznanie a ochranu. Príručka obsahuje konkrétne aktivity a pracovné listy na používanie v triede aj v teréne pre …
Čítať ďalej

Ďalšie články Načítava sa...

Generálny partner

dm drogerie markt