Ako na BIO?

Predstavujeme vám projekt environmentálnych expertov zo Základnej školy v Zlatých Moravciach „Ako na BIO?“ pod vedením Ing. Miriam Bezuškovej a Zuzany Šišovskej. 

Zaujímavý a tématicky atraktívny projekt „Ako na BIO“? bude bohatý na praktické a inšpiratívne aktivity.

Aktivity budú návodom ako si pripraviť: po prvé, zdravú desiatu z BIO potravín, spojené s ochutnávkou a získaním zdravých receptov a po druhé, BIO zubnú pastu bez použitia škodlivých chemických látok. Výsledkom projektu bude, že cieľová skupina žiakov bude vedieť racionálne hospodáriť s BIO potravinami a efektívne využívať prírodné zdroje pri výrobe BIO kozmetiky bez zbytočného zaťažovania životného prostredia.

Škola investuje peniaze do nákupu pomôcok na prípravu kozmetiky a varenie. Prajeme veľa zdaru.

O pár mesiacov neskôr …

… pripravili enviro-experti Samuelovia nápadité a skutočne zážitkové programy pre spolužiakov a žiakov nižších ročníkov. Že vyšli viac ako skvele svedčí komentár jedného zo žiakov: „Chceme aby nás Samo učil stále!“. Nevieme, či Samko túto výzvu príjme, ale obaja chlapci pripravili hodiny o eko-kozmetike a ekologickom poľnohospodárstve na aké sa nezabúda. Originálne sa popasovali s teóriou a praktická časť bola voňavým, chutným, užitočným ďalším krokom. So všetkým si za pomoci pani učiteliek hravo poradili a my sme na nich veľmi pyšní. Potešte sa fotografiami rovnako ako my :-).

Generálny partner

dm drogerie markt