Pomôžte včelám rozletieť sa do mesta

Ako vyzerá miesto, kde by ste chceli žiť? Túžite aj v meste po kontakte s prírodou? Máte pocit, že musíte cestovať na vidiek, aby ste ju našli?

Inšpirujeme mestá k tomu, aby ste si harmonické, druhovo bohaté a estetické prostredie mohli vychutnávať aj tam.

Jednoduchými, logickými a ľahko realizovateľnými opatreniami v spolupráci s mestami inšpirujeme ľudí k prírode blízkej údržbe mestskej zelene, popularizujeme mestské včelárenie a ochranu divých opeľovačov a zachovanie mestskej „divočiny“. Vzdelávame o možnostiach, ktorými môže každý z nás prispieť k tomu, aby sa mestá stali druhovo bohatším a lepším domovom pre opeľujúci hmyz aj ľudí.

Projekt Mestské včely sa stará o štyri mestské včelnice v Bratislave (strecha centrály Slovenskej sporiteľne, parkovací dom YIT, Nová Cvernovka a Búdka 22), včelnicu vo Zvolene a včelnicu vo Vzdelávacom centre Zaježová. Včelnice ponúkajú počas sezóny program Poďte s nami do úľa pre materské a základné školy. Aby mohli včelnice fungovať, potrebujeme pomoc profesionálneho včelára.

Získaná podpora bude použitá na uhradenie nákladov spojených so starostlivosťou o včely, prevádzkou jednotlivých včelníc a fungovanie programu pre školy aj v ďalšej sezóne.

Ďakujeme.Celkovo ste nás podporili v sume:

eur

Generálny partner

dm drogerie markt