Živica založila v spolupráci s Novou Cvernovkou ďalšiu mestskú včelnicu v Bratislave

V areáli Novej Cvernovky na Račianskej ulici v Bratislave pribudla nová mestská včelnica. Prvé dva úle tvoria základ včelnice, ktorá bude slúžiť deťom a školám na ekovzdelávanie v rámci programu Poďte s nami do úľa.
Je výborné, že že popri kultúre sa v Novej Cvernovke rozvíja aj mestské ekocentrum, ktoré započali komunitnými záhradami či kompostoviskom. A teraz k soche ČSAD pribudla ďalšia, nemenej dôležitá dominanta v podobe úľov.

„Prostredie Novej cvernovky je pre ďalšiu včelnicu ako stvorené. Školy z tejto časti mesta budú mať lepší prístup k populárnemu programu a zároveň úle zapadajú do celkového konceptu prírodnej tváre tohoto miesta – kosí sa tu ručnými kosami, kvety sa nechávajú vykvitnúť, nepoužívajú sa tu pesticídy ani umelé hnojivá“, hovorí manažérka projektu Mestské včely, Petra Ježeková.

Areály ako Nová cvernovka sú pre šírenie myšlienky prírode blízkej údržby zelene a podpory opeľovačov v mestách ideálnym miestom. Stretávajú sa tu ľudia z celého mesta, ktorí sa neboja vykročiť mimo svoju komfortnú zónu a majú záujem o praktické aktivity. Tešíme sa na prvých návštevníkov 🙂

Generálny partner

dm drogerie markt