Rozbzučíme vzdelávacie centrum Zaježová

Budujeme novú interaktívnu včelnicu pri Vzdelávacom centre Zaježová. Na včelnici bude možné pozorovať včely cez presklený rám, pozrieť sa, ako funguje slnečné tavidlo vosku, pozorovať včely samotárky v suchom múriku postavenom z hlinených tehál a prísť nám pomôcť múrik aj postaviť 🙂 Žiakov čakajú interaktívne programy na včelnici, pri ktorých si zblízka pozrú svet včiel a návštevníkov workshop stavania suchého múrika (7. – 9. 6. 2019) a dva včelárske workshopy (17. – 19. 5. 2019 a 2. – 4. 8. 2019). Projekt financujú dm drogerie markt a Arkon.

Včelnica bude mať svoj vlastný bicyklový medomet, na ktorom sa bude počas sezóny vytáčať med spolu s návštevníkmi centra – verejnosťou alebo školami. Vyprodukovaný med sa bude používať na ochutnávky a workshopy vo Vzdelávacom centre. V rámci projektu sa bude z úľov zbierať aj propolis a vosk a návštevníci a žiaci si z neho budú počas workshopov vyrábať vlastné produkty ako sú propolisové kvapky alebo propolisová či nechtíková masť.

Workshop stavania suchého múrika naučí účastníkov, ako sa z miestnej hliny vyrábajú tehly a ako sa používajú na stavbu. Včelársky workshop účastníkom ukáže základné techniky práce so včelami a spracovanie produktov. Viac na https://www.centrumzajezova.sk/seminare

Foto: Dušan Vajda

 

 

Generálny partner

dm drogerie markt